Aktualności

Program Złoża Kariery

W dniu 19.01.2018 r. w Muzeum Gazownictwa miało miejsce spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych praktykami w PGNiG SA w ramach programu „Złoża Kariery”.

Wydarzenie ma charakter cykliczny i stanowi dodatkowy element prowadzonego procesu rekrutacji. Celem „Piątków z PGNiG” jest pokazanie Spółki jako atrakcyjnego pracodawcy zatrudniającego nie tylko osoby z doświadczeniem związanym z branżą oil & gas, lecz także otwartego na współpracę ze zdolnymi studentami i absolwentami różnych kierunków studiów, a tym samym zachęcenie ich do dołączenia do PGNiG. Dla młodych ludzi jest to także okazja do poznania działów, które poszukują praktykantów, dzięki czemu kandydaci mogą podjąć bardziej świadomą decyzję o wyborze komórki organizacyjnej, do której składają swoje CV.

Wydarzenie składało się z części wprowadzającej, podczas której uczestnicy otrzymali najważniejsze informacje o Spółce, Programie oraz o trwającej rekrutacji. Natomiast głównym elementem spotkania były bezpośrednie rozmowy kandydatów z przedstawicielami tych działów, które aktualnie poszukują praktykantów. To dla uczestników unikalna szansa, by nie tylko poznać swoich potencjalnych przełożonych, lecz także dowiedzieć się więcej na temat pracy w danym dziale, przyszłych zadań oraz kryteriów branych pod uwagę w procesie rekrutacji.

W ramach każdego spotkania na jego uczestników czekają także dodatkowe wydarzenia pozwalające na bliższe poznanie PGNiG. Tym razem osoby chętne mogły zwiedzić znajdujące się na terenie Spółki Muzeum Gazownictwa, a tym samym dowiedzieć się więcej o historii dawnej Gazowni Warszawskiej oraz procesie pozyskiwania gazu w wyniku spalania węgla kamiennego. Kolejnym elementem wydarzenia był warsztat biznesowy dotyczący strategii tradingowych na rynku LNG prowadzony przez pracowników Działu Strategii i Analiz. Jego celem było przedstawienie uczestnikom w atrakcyjnej i przystępnej formie, sposobu funkcjonowania rynku LNG zarówno w Polsce, jak i na świecie oraz zależności, jakie nim kierują.

Poniżej kilka zdjęć z wydarzenia oraz video relacja.

Więcej informacji o prowadzonych w ramach Programu wydarzeniach, znajduje się na Facebook’u Programu